3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Jakie zmiany wprowadzić w mieszkaniu przed nadejściem lata?

Choć do nadejścia kalendarzowego lata pozostały jeszcze niespełna dwa miesiące, to już teraz warto wprowadzić w mieszkaniu pierwsze letnie zmiany. Im wcześniej zadbamy o uporządkowanie i odmienienie otaczającej nas przestrzeni, tym bardziej zaprocentuje to wówczas, gdy więcej czasu będziemy chcieli przeznaczyć na odpoczynek w naszych czterech ścianach. Zadbajmy o to, aby letnia, aura już teraz zagościła w naszym mieszkaniu. Na jakie rozwiązania warto postawić? Oto kilka sprawdzonych propozycji, które ułatwią nam odmienienie wnętrza na nadchodzące lato.

Kolory, które uspokoją

Jeśli zależy nam na odpoczynku podczas letnich miesięcy, zadbajmy o to, aby nasze mieszkanie wypełniały barwy, które zaprowadzą ład i harmonię oraz pomogą nam w zrelaksowaniu się i wyciszeniu. W tym celu postawmy na jasne, klasyczne odcienie, które rozjaśnią mieszkanie, a dodatkowo powiększą jeszcze jego przestrzeń. Wybierzmy biel, off-white, jasne beże, błękity, szarości i odcienie pistacjowego. Zależy nam na tym, aby uniknąć monotonii? Niekiedy wystarczy zdecydować się na jeden mocniejszy akcent kolorystyczny, by mieszkanie obudziło się do życia. Latem wypróbujmy odcienie pomarańczowego, rudego lub indygo.

Kwiatowe motywy

Lato to zdecydowanie najlepszy okres, aby wykorzystać we wnętrzu kwiatowe motywy. Nawet jeśli nie jesteśmy miłośnikami botanicznych printów, to warto postawić na te w stonowanych kolorach i wykorzystać je chociażby na elementach dekoracyjnych. Szczególnie, że kwiatowe motywy sprawdzą się nie tylko we wnętrzu rustykalnym czy romantycznym, ale także klasycznym, glamour i minimalistycznym. Nasze propozycje? Kwiatowe poduszki, pledy lub bieżniki na stół, pościel w kwiaty lub narzuta do sypialni, a dla miłośników tego rodzaju dekoracji: tapeta na ścianę.

Zachowajmy umiar

Kluczem do harmonijnego wnętrza i dobrego samopoczucia jest równowaga. Zrezygnujmy z dużej ilości dekoracji i rozważnie dobierajmy dodatki do naszego mieszkania – im mniej przedmiotów, tym lepiej zorganizowana przestrzeń i tym większa szansa na odpoczynek. W tym celu postawmy na klasyczne rozwiązania, wybierając intrygujące plakaty na ścianę lub drewniane dekoracje. Jakich błędów unikać? Wystrzegajmy się przesytu, dużej ilości wakacyjnych bibelotów, a wreszcie nie obciążajmy przestrzeni ciężkimi i ciemnymi tkaninami oraz ozdobami, które sprawdzą się bardziej jesienią.

(źródło obrazka: tumblr.com)

 

 

 

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021