Znajdź mieszkanie Znajdź mieszkanie

Eklektyczne mieszkanie: praktyczne wskazówki

Wszystko wskazuje na to, że eklektyzm powraca do łask. Po modzie na minimalistyczne i skandynawskie wnętrza, zaczęliśmy poszukiwać nowych rozwiązań i nowych inspiracji do naszych mieszkań. Padło na eklektyzm, który swoją różnorodnością i bogactwem możliwości sprawia, że w naszym mieszkaniu na pewno nie będziemy skarżyć się na nudę. Intrygujące połączenia, bogactwo kolorów oraz wysokiej jakości sprzęty stworzą wnętrze, które skradnie serca nawet tych, którzy stawiają raczej na proste i nieprzekombinowane rozwiązania. Czas poruszyć wyobraźnię i wpuścić eklektyzm do naszych czterech ścian!

Zadbaj o odpowiednie połączenia

Choć mogłoby się wydawać, że eklektyzm to nieład i chaos, to wbrew pozorom wszystko w takim wnętrzu jest starannie przemyślane i zaaranżowane. Nawet duża ilość różnorodnych przedmiotów powinna być dobrana w taki sposób, aby stanowiła zgraną całość. Decydując się na eklektyczny wystrój, musimy zadbać o odpowiednią kolorystykę – w tym celu warto wykorzystać neutralne odcienie jako bazę dla różnorodnych dodatków i elementów dekoracyjnych. Nie zapominajmy, że stare i nowe przedmioty powinny dobrze ze sobą współgrać i tworzyć razem spójną przestrzeń.

Postaw na renowację

Tym, co nadaje eklektycznemu mieszkaniu charakteru, są bez wątpienia meble. Zapomnijmy o sztucznych tworzywach: w tym przypadku stawiamy przede wszystkim na wysokiej jakości, naturalne materiały. Drewno, szkło, metal – oto czego w naszym mieszkaniu nie może zabraknąć. Co wybrać? Świetnym rozwiązaniem będzie zakup nie tylko mebli stylizowanych, ale również inwestycja w antyki, którym – samodzielnie lub przy pomocy profesjonalisty – z łatwością nadamy drugie życie. Pamiętajmy: zestawienie nowoczesności z klasyką to klucz do sukcesu.

Pamiętaj: siła tkwi w detalach

We wnętrzu eklektycznym to dodatki grają pierwsze skrzypce. W tym zakresie nie ogranicza nas praktycznie nic – wszystkie chwyty dozwolone. Podstawą będzie oczywiście zagospodarowanie ścian – postawmy na liczne grafiki, plakaty, zdjęcia, a także obrazy, z których stworzymy intrygujące galerie. Zadbajmy o detale i dobór odpowiednich ozdób. W mieszkaniu eklektycznym nie może zabraknąć antycznej ceramiki, przedmiotów codziennego użytku, a także interesujących figur, rzeźb i pamiątek z dalekich podróży. Praktyczna wskazówka? Nie zapomnijmy o roślinach – one obudzą eklektyczne mieszkanie do życia.

(źródło obrazka: tumblr.com)

 

Inwestycja

Future Gardens

ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
wt-pt: 9.00-17.00, sb: 10.00-15.00

Inwestycja

Nowe Miasto Pruszków

ul. Mechaników 1, 05-800 Pruszków
wt-pt: 08.30-16.30, sb: nieczynne

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Siedziba

JANPUL Developer

Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
tel. 22 811 17 10, 22 811 20 25

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.