Znajdź mieszkanie Znajdź mieszkanie

Eklektyczne mieszkanie: praktyczne wskazówki

Wszystko wskazuje na to, że eklektyzm powraca do łask. Po modzie na minimalistyczne i skandynawskie wnętrza, zaczęliśmy poszukiwać nowych rozwiązań i nowych inspiracji do naszych mieszkań. Padło na eklektyzm, który swoją różnorodnością i bogactwem możliwości sprawia, że w naszym mieszkaniu na pewno nie będziemy skarżyć się na nudę. Intrygujące połączenia, bogactwo kolorów oraz wysokiej jakości sprzęty stworzą wnętrze, które skradnie serca nawet tych, którzy stawiają raczej na proste i nieprzekombinowane rozwiązania. Czas poruszyć wyobraźnię i wpuścić eklektyzm do naszych czterech ścian!

Zadbaj o odpowiednie połączenia

Choć mogłoby się wydawać, że eklektyzm to nieład i chaos, to wbrew pozorom wszystko w takim wnętrzu jest starannie przemyślane i zaaranżowane. Nawet duża ilość różnorodnych przedmiotów powinna być dobrana w taki sposób, aby stanowiła zgraną całość. Decydując się na eklektyczny wystrój, musimy zadbać o odpowiednią kolorystykę – w tym celu warto wykorzystać neutralne odcienie jako bazę dla różnorodnych dodatków i elementów dekoracyjnych. Nie zapominajmy, że stare i nowe przedmioty powinny dobrze ze sobą współgrać i tworzyć razem spójną przestrzeń.

Postaw na renowację

Tym, co nadaje eklektycznemu mieszkaniu charakteru, są bez wątpienia meble. Zapomnijmy o sztucznych tworzywach: w tym przypadku stawiamy przede wszystkim na wysokiej jakości, naturalne materiały. Drewno, szkło, metal – oto czego w naszym mieszkaniu nie może zabraknąć. Co wybrać? Świetnym rozwiązaniem będzie zakup nie tylko mebli stylizowanych, ale również inwestycja w antyki, którym – samodzielnie lub przy pomocy profesjonalisty – z łatwością nadamy drugie życie. Pamiętajmy: zestawienie nowoczesności z klasyką to klucz do sukcesu.

Pamiętaj: siła tkwi w detalach

We wnętrzu eklektycznym to dodatki grają pierwsze skrzypce. W tym zakresie nie ogranicza nas praktycznie nic – wszystkie chwyty dozwolone. Podstawą będzie oczywiście zagospodarowanie ścian – postawmy na liczne grafiki, plakaty, zdjęcia, a także obrazy, z których stworzymy intrygujące galerie. Zadbajmy o detale i dobór odpowiednich ozdób. W mieszkaniu eklektycznym nie może zabraknąć antycznej ceramiki, przedmiotów codziennego użytku, a także interesujących figur, rzeźb i pamiątek z dalekich podróży. Praktyczna wskazówka? Nie zapomnijmy o roślinach – one obudzą eklektyczne mieszkanie do życia.

(źródło obrazka: tumblr.com)

 

Urządzanie mieszkania

Mieszkanie jest osobistą przestrzenią każdego z nas. Miejscem, gdzie tak naprawdę spędzamy większą część swojego wolnego czasu. Jemy, śpimy, odpoczywamy i relaksujemy się. Jednak, aby stało się ono naszą strefą komfortu, musimy się o to w odpowiedni sposób zatroszczyć. Psychologowie twierdzą, że nasze mieszkanie jest odzwierciedleniem nas samych, naszych emocji, zachowań i naszego samopoczucia. Aby uzyskać pełną harmonię życia, musimy najpierw zacząć od uporządkowania własnej przestrzeni, miejsca w którym żyjemy. Tu ważnym aspektem będzie urządzenie mieszkania we właściwy sposób.

Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu mieszkania?

- Istotną rolę w naszym mieszkaniu odegra kolor ścian. Najlepiej dobrać taki, który będzie neutralny i w żaden sposób nie wzbudzi negatywnych emocji. Taki, dzięki któremu nasze wnętrze będzie wyglądało estetycznie, a zarazem będzie ciepłe i przytulne. Kolor, który będzie idealnie współgrał z pozostałymi elementami i dodatkami. Takim uniwersalnym i ponadczasowym kolorem, pasującym do wszystkiego i ze wszystkim będzie biel i szary. Kolory te idealnie dopasują się do naszego wnętrza i do nas samych. Oczywiście akcenty czerwieni, zieleni, niebieskie czy pomarańczowe, też są mile widziane, ale nie w przeważającej formie.

- Kolejnym ważnym elementem w mieszkaniu będzie nasz osobisty akcent, który wzbudzi w nas pozytywne emocje, miłe wspomnienia i sprawi, że poczujemy się naprawdę dobrze w tym miejscu. Takim akcentem będzie ciekawy obraz, pamiątka z podróży czy różnorodne fotografie, te z rodziną i przyjaciółmi czy też inne związane z podróżami czy ciekawymi wydarzeniami z naszego życia.

- Ważną rolę w mieszkaniu odegra jego funkcjonalność, a co za tym idzie, komfort użytkowania, co w dużym stopniu przekładać się będzie na naszą codzienność. Dobrze i wygodnie zagospodarowana przestrzeń, nie tylko ułatwi nam życie, ale sprawi, że poczujemy się w swoim domu bardzo dobrze. Wpływ na to będzie miała m.in właściwie dobrana kanapa, która musi być niezwykłe wygodna, bo to zazwyczaj na niej odpoczywamy po ciężkim dniu. To samo będzie dotyczyło całej strefy wypoczynkowej. Kuchnia musi być również dobrze urządzona, aby było w niej odpowiednie miejsce na przygotowanie posiłków, miejsce na ich wspólne spożywanie z bliskimi, czy też swobodny dostęp do różnych sprzętów. Dotyczyć to będzie także pozostałych przestrzeni w naszym mieszkaniu.

- Minimalizm. Nie zagracajmy naszych mieszkań, nie przywiązujmy się przesadnie do rzeczy czy sprzętów. Otaczajmy się tym, co jest nam niezbędne w życiu codziennym. Natłok rzeczy źle wpływa na nasze samopoczucie. Przytłacza i obciąża.

- Porządek i estetyka sprawią, że będzie nam się dobrze odpoczywało, ale wszystko w granicach rozsądku. Sterylność czy przesadna dbałość o każdy detal nie dadzą nam pożądanego spokoju.

- Odpowiednie oświetlenie także może ocieplić nasze mieszkanie. Tu swoją rolę odegra naturalne światło dzienne, poprzez odpowiedni dobór okien czy też zastosowanie innych sposobów, które rozjaśnią pomieszczenie ułatwiając łatwy dostęp światła. Z kolei odpowiedni dobór oświetlenia sztucznego w różnych pomieszczeniach, będzie znaczący w codziennym funkcjonowaniu.

- Na koniec warto wspomnieć o wszelkich dodatkach typu świeczki, poduszki, przytulny koc, które wpłyną na nas relaksująco i uprzyjemnią nasz wolny czas czy wieczorny odpoczynek.

W urządzaniu mieszkania ważne jest to, aby stworzyć dla siebie takie miejsce, do którego z przyjemnością będziemy wracać. Miejsce, które będzie wywoływało w nas pozytywne emocje i znaczącą wpłynie na naszą strefę komfortu. Miejsce, gdzie wypoczynek będzie czymś wyjątkowym, a codzienne funkcjonowanie bardzo wygodne. Nie zapomnijmy też o tym, aby dobierać dobrej jakości produkty i materiały do naszego mieszkania.

Inwestycja

Future Gardens

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 8.00-18.00, sob: 10.00-15.00

W dniach 16-18.11.2019r. Biuro Sprzedaży przy ul.Warzelniczej 7 będzie nieczynne. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Targach Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE 16 i 17 listopada 2019 roku, PGE Narodowy

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Inwestycja

Nowe Miasto Pruszków

ul. Mechaników 1, 05-800 Pruszków
kontakt tylko telefoniczny

 • deweloper warszawa janpul email

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Siedziba

JANPUL Developer

Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
pon-pt: 8.00-16.00
tel. 22 811 17 10, 22 811 20 25

 • 500 181 730

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 • deweloper warszawa janpul email

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.