3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Minimalistyczny styl japoński- odkryciem roku 2021?

styl japoński

Śledząc trendy wnętrzarskie, możemy znaleźć przeróżne kompozycje, propozycje jak w stylowy sposób możemy zaaranżować przestrzeń w naszym mieszkaniu bądź domu. Miniony rok był rokiem ciężkim, jednak mimo panującej sytuacji, trendy tworzyły się przez cały czas. W ubiegłym roku z pewnością królowały trendy, które były oparte na bliskości natury. Natomiast jak zmieni się to w 2021? Czy minimalistyczny styl japoński przebije, ubiegłoroczny kult życia blisko z naturą?

Coraz częściej mówi się o minimalizmie, spotkamy się z nim w tematach artykułów naszej ulubionej strony, social mediach. Możemy zauważyć, że minimalizm kształtował się na przestrzeni lat, zarówno jako styl życia, jak i styl w naszych wnętrzach. Czym zachwyca i co oferuje minimalizm, że coraz więcej osób decyduje się wprowadzić go do swojego życia? Aby się tego dowiedzieć należy przenieść się do Japonii, skąd wzięło się uwielbienie do minimalizmu.

Japoński minimalizm wymaga od nas, abyśmy na chwilę się zatrzymali, przestali gonić za kolejnymi zleceniami, spotkaniami, sprawdzaniem co chwilę wiadomości. Aby chociaż na moment się zatrzymać Japończycy postanowili wprowadzić do swojego życia prostotę i harmonię, dzięki prostym i minimalistycznym wnętrzom. Co oferują minimalistyczne wnętrza, że tak chętnie wprowadzane są do domów? Z pewnością jest wizualna czystość i schludny wygląd, który pozwala odzyskać spokój ducha i wyciszenie bez zbędnych rozpraszaczy.

Co znajdziemy w prostych japońskich wnętrzach?

Minimalizm nie jest tym, z czym kojarzy się dla większości osób, czyli pustką w mieszkaniu. Może jest to paradoksalne, ale minimalizm skupia się na usunięciu z życia zbędnych, a nie podstawowych, które są niezbędne do życia. We wnętrzach w stylu japońskim znajdziemy dużo przeszkleń, które przeplatając się, otwierają przestrzeń i dając wrażenie, że natura wchodzi nam do domu. Co jest związane również z przeszkleniem wnętrza? Do domu jest w stanie wejść więcej dziennego światła, które redukuje wydzielanie kortyzolu zwanego hormonem stresu.

Jakie kolory dominują w stylu japońskim?

Najczęściej stosowanymi brawami w stylu japońskim są barwy zbliżone do kolorów ziemi, które pozwalają wyciszyć nasz organizm i zebrać natłoczone myśli. Przybliżając kolory ziemi, są to barwy kremowe, jasne, ziemiste odcienie brązu, które dodają całości wnętrza wyjątkowego wykończenia.

Czy minimalistyczny styl japoński pozwala na wprowadzenie do wnętrza dekoracji?

Oczywiście, że tak. Jednak należy pamiętać o umiarze i prostocie, którą charakteryzuje się ten styl. Wnętrze musi być proste, czyste, w którym panuje harmonia, spokój i porządek.

Style pasujące idealne do stylu japońskiego

Coraz częściej spotkamy się z zjawiskiem przeplatania stylów. Temu zjawisku uległ również styl japoński, którego możemy zobaczyć w kolaboracji ze stylem Skandynawskim. Jest to dobra nowina dla miłośników stylu skandynawskiego, którzy pragnęli odświeżenia swojego wnętrza. Co łączy te dwa style, że tak dobrze współgrają ze sobą? Z pewnością jest to prostota połączona z minimalizmem i funkcjonalnością. We wnętrzach dominuje drewno, naturalne materiały i harmonia. Decydując się na ten styl, należy zrezygnować z kolorowych, wzorzystych ozdób, które zakłóciłyby spokój, jaki powinno przynieść wnętrze.

 

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021