3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Jak funkcjonalnie urządzić przestrzeń do wypoczynku na małym balkonie?

urządzanie balkonu

Słońce coraz częściej i intensywniej zaczyna zaglądać do naszych domów, co oznacza ten drobny gest? Robi się coraz cieplej i letnie dni są coraz bliżej. Każdy kiedyś marzył, aby rano przy promieniach słońca wypić kawę na świeżym powietrzu albo w przyjemnie ciepły wieczór przeczytać ulubioną książkę na balkonie. W dzisiejszym artykule postaramy się Państwu przedstawić nasze pomysły na funkcjonalne zaprojektowanie balkonu, zapraszamy do lektury.

Aranżacja małych balkonów miejscem na niespotykane pomysły

Balkony, które znajdują się przy mieszkaniach, najczęściej nie szczycą się dużym metrażem. Jednak nie powinno nas to ograniczać, bo nawet na małym balkonie jesteśmy w stanie stworzyć ciekawe miejsce do odpoczynku, zróbmy wszystko, aby balkon stał się równie użyteczną przestrzenią naszego domu. Aby stworzyć wyjątkową aranżację, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Powinniśmy poszukać niebanalnych rozwiązań, które pozwolą nam schować rzeczy, które nie powinny być widoczne. W czasie szukania takich rozwiązań świetnie sprawdzą się minimaliści i ich ciekawe pomysły. Oto kilka prostych wskazówek, które powinny ułatwić Ci projektowanie przestrzeni na balkonie;

  • Meble balkonowe- Podczas wybierania mebli na balkon powinniśmy poszukać i kupić tylko niezbędnych nam rzeczy, które będą dość lekkie, aby móc schować je na zimę. Nie chcemy przecież wydawać pieniędzy, tylko po to, aby na następny sezon wyrzucić nasze ukochane krzesło na śmietnik. Jakie jeszcze powinny być meble na balkon? Poszukaj mebli z dodatkowymi zastosowaniami, na rynku mamy dostępnych wiele ciekawych rozwiązań, takich jak kanapy balkonowe ze skrytką na przechowywanie różnych rzeczy.
  • Zadbaj o przestrzeń- Zaplanuj dokładnie to, co chciałbyś robić na balkonie, jak mógłbyś spędzić na nim czas. Wieczorne spotkania z przyjaciółmi, a może przeczytanie książki w ciszy przy zachodzącym słońcu? Następnie do swoich planów rozrysuj koncepcje, gdzie miałby się znaleźć meble, zachowując wszystkie proporcje, dzięki dokładnemu zaplanowaniu możesz zyskać dodatkową przestrzeń.
  • Wpuść trochę zieleni- Wybrałeś już meble i zaplanowałeś przestrzeń? Pora na zieleń. W dużym mieście brakuje zieleni, z czym walczą przez cały czas lokalne władze. Zamiast czekać na dodatkowe tereny zielone w okolicy, zacznij działać i stwórz swój własny ogród na balkonie, stosując kwiaty, rośliny zielone czy jak niektórzy zasiej własne przyprawy. Pamiętaj, kolor zielony wpływa na nas uspokajająco.
  • Zachowaj jeden styl- Może to wydawać się niecodzienne i dziwne, ale ważne jest utrzymanie jednego stylu i to nie tylko podczas urządzania mieszkania, ale podczas projektowania użytkowej przestrzeni wypoczynkowej na balkonie. Zachowa to jednolitość i będzie przyjemne dla oka. Pamiętaj o tym, że przestrzeń możesz urozmaicić dodatkami. 
  • Stwórz odpowiedni klimat- Tak, jak przy urządzaniu mieszkania powinieneś pamiętać o dodatkach, to one tworzą całą aurę miejsca i czynią je przytulonym. Jakie dodatki sprawdzą się na balkonie? Z pewnością są to wygodne poduszki, które będą spełniać dwie funkcję ozdobną, jak i umilą nam wypoczynek. Do stworzenia odpowiedniej aury przydadzą nam się świece, które wieczorami będą dawać klimatyczny blask, natomiast w ciągu dnia będą designerskim dodatkiem cieszącym oko.

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021