Premiera inwestycji w Pruszkowie OBROŃCÓW POKOJU >>

Wnętrze z pazurem? Czyli jak skutecznie wykorzystać motyw zwierząt w mieszkaniu

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach w wystroju mieszkań możemy zauważyć przeważającą tendencję do wybierania stylów, które są bliskie naturze. Naturalne kolory ziemi, mnóstwo kwiatów, naturalne surowce, z których wykonane zostały ozdoby lub meble. To tylko przykłady rzeczy, które znajdziemy w każdym mieszkaniu, przyszykowanym pod styl bliski matce naturze. Jednak są również elementy, które przeoczamy, a przyczyniają się one głównie do wykończenia i wyjątkowego klimatu wnętrza. O jakich elementach mówimy? Mówimy o dekoracjach, które wykorzystują motyw zwierzęcy.

Zeberka, tygrys czy panterka? Popularne motywy zwierzęce w mieszkaniu.

To właśnie motywy zebry, panterki czy tygrysa kojarzą nam się najbardziej z motywami zwierzęcymi, które możemy znaleźć w dekoracjach domowych. Motyw zwierzęcy jest motywem egzotycznym, czymś innym dla osób, które lubią zaszaleć i chcą dodać wnętrzu mieszkania przysłowiowego pazura. Można myśleć, że motyw zwierzęcy pasuje jedynie do wnętrz bliskich naturze, jednak jest inaczej, jeżeli dobierzemy dodatki z odpowiednim „smakiem” to motyw zwierzęcy, odnajdzie się nawet w eleganckiej przestrzeni. Pamiętaj, decydując się na konkretny motyw, dbajmy o minimalizm, aby nie zrobić z mieszkania kiczowatej wystawy. Z pewnością będziesz umieć wybrać jeden konkretny motyw zwierzęcy, który będzie współgrał z Twoim charakterem. Jednak jeżeli nadal zastanawiasz się nad tym, który motyw odda Twoje wewnętrzne „ja’’, zapoznaj się z charakterystyką poszczególnych motywów.

Motyw zebry                                                                                           

Mówiąc o motywie zebry, mamy na myśli paski czarno-białe albo jak co dla niektórych biało-czarne, nie wnikajmy w szczegóły tej zagadki tylko, skupmy się na samym bardzo popularnym motywie, który możemy znaleźć na poduszkach, obrazach, dywanach czy tapetach na ścianę. Motyw pasków zebry kojarzy nam się z Afrykańską sawanną z miejscem, które jest blisko natury, dowodzi to, że motyw pasków sprawdzi się w lekkich wnętrzach opartych na naturalnych kolorach ziemi, naturalnych surowcach. Kolor czerni i bieli, jakim charakteryzują się paski zebry, może stać się niebanalnym dodatkiem do eleganckich wnętrz, w których przeważa kolor czarny lub biały. Dowodzi to, że motyw pasków zebry jest dość uniwersalnym motywem, który świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu, jeżeli utrzymamy umiar w jego ilości!

Motyw panterki

Kolejny motyw, który w ostatnim czasie zyskał na popularności i możemy zauważyć go w wystroju mieszkania. Motyw cętek lub sam wygląd zwierzęcia umieszczany jest na poduszkach, obrazach czy pościeli. Motyw pantery jest naprawdę odważnym wzorem dla osób niebojących się kolorów. Dodatki z tym wzorem mogą świetnie komponować się z mieszkaniami, które przełamane są krzykliwym kolorem, ale również we wnętrzach, w których przeważają kolory jasne.

Przedstawiliśmy Państwu dwa motywy, które naszym zdaniem powinny przykuć szczególną uwagę osób, które chcą do swojego mieszkania wpuścić trochę zwierzęcej energii. Jeżeli cały czas obawiasz się tego, że przesadzisz z ilością tych dodatków, powierz swoje wnętrze w ręce profesjonalistów, którzy z dobrym gustem urządzą mieszkanie pod Twoje wytyczne.


Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

PRUSZKÓW, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 10.00-18.00
sob: 10.00-15.00

Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022