Premiera inwestycji w Pruszkowie OBROŃCÓW POKOJU >>

Dostosowanie domu do dziecka, czyli jak bezpiecznie zaaranżować wnętrze domu?

Rodziny z dziećmi, które decydują się na zakup domu lub mieszkania chcąc, aby to miejsce było bezpieczne, ale zarazem funkcjonalne. Aby, stworzyć takie miejsce pamiętajmy o tym, aby znaleźć bezpieczne rozwiązania, które uchronią dziecko przed nieszczęśliwym wypadkiem, ale też o swojej wygodzie, ponieważ takie zabezpieczenia nie są montowane tylko na chwilę.

Spodziewacie się dziecka? Jak przygotować mieszkanie na przyjście malucha do domu?

Przyjście na świat dziecka jest zawsze wielkim wydarzeniem dla rodziców, tym bardziej, kiedy jest to ich pierwsze dziecko. Wszędzie słyszymy, że takie nowonarodzone maleństwo powinniśmy otoczyć opieką i sprawić, aby było bezpieczne. Jednak czy da się przystosować mieszkanie do noworodka? Możemy śmiało stwierdzić, że tak małe dziecko nie ma szczególnych wymagań do tego, jak powinno wyglądać bezpieczne wnętrze dla tak małego dziecka. Jeśli już naprawdę chcemy, coś zrobić z naszym wnętrzem to w tym okresie powinniśmy zadbać o wygodę mamy oraz udogodnienia, które usprawnią opiekę nad dzieckiem.

Zabezpieczenia, które warto wprowadzić w naszych domach, gdy dziecko zaczyna poznawać otaczające go miejsce

Dzieci z natury są małymi odkrywcami, którzy chcą eksplorować otaczający go świat. To stwierdzenie tyczy się tego, co dzieje się na zewnątrz, czyli otaczającego je świata, ale również ich najbliższego otoczenia, jakim jest dom. Może się wydawać, że dom jest bezpiecznym miejscem, które nie budzi w nas dorosłych żadnego strachu i nie stwarza dla nas potencjalnego zagrożenia, ale czy tak jest w przypadku dzieci? Tak ja wspomnieliśmy dzieci, gdy zaczynają eksplorować świat, nie są świadome tego, jak wiele niebezpieczeństw na nie czeka w jakże niepozornych miejscach takich jak; kuchnia, śliskie nawierzchnie podłogowe, gniazdka elektryczne czy własny pokój malucha. W dalszej części naszego artykułu przedstawimy państwu niebanalne, ale wygodne zabezpieczenia, które warto wprowadzić w swoim domu.

Kuchnia

Aby zadbać o bezpieczeństwo dziecka w kuchni, musimy myśleć przyszłościowo i zacząć ją planować już, wtedy kiedy wprowadzamy się do nowego domu, bo później zmiany mogą stworzyć nie lada problem. Planując kuchnię w domu, powinieneś już na poziomie planów zaznaczyć to, że w przyszłości możecie się spodziewać dziecka, wtedy wasz architekt wnętrz z pewnością inaczej podejdzie do zaplanowania wnętrza, wybierając rozwiązania, które pozwolą uchronić małe rączki przed poparzeniem czy dobierając kuchenki, płyty indukcyjne z odpowiednim zabezpieczeniami przed dzieckiem. Do wyboru mamy wiele rozwiązań proponowanych przez samych producentów sprzętów kuchennych, dlatego, jeżeli będziesz myślał o urządzeniu kuchni, weź pod uwagę swoje przyszłościowe plany!

Meble domowe

Może wydawać się, że meble są rzeczami, które nie niosą ze sobą dużego zagrożenia, jednak tak jak wyżej wspomnieliśmy, dzieci są małymi odkrywcami, dlatego lubią zaglądać i wchodzić wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. W takich przypadkach nawet meble mogą okazać się niebezpieczne dla maleństwa. Dlatego już podczas wykańczania swojego wnętrza powinieneś zadać o ich stabilność, na przykład mocując meble do ściany.

Jeżeli chcesz urządzić swoje mieszkanie stylowo, ale przy tym tworząc bezpieczną przestrzeń dla dziecka. Jednak nie masz pomysłu, jak miałoby to wyglądać, powinieneś skorzystać z usług, jakie oferujemy razem z firmą Decoroom, czyli z wykończenia mieszkania pod klucz.


Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

PRUSZKÓW, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 10.00-18.00
sob: 10.00-15.00

Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022