Premiera inwestycji w Pruszkowie OBROŃCÓW POKOJU >>

Jak sprytnie połączyć ze sobą różne style we wnętrzu?

Urządzanie domu może się okazać się nie lada wyzwaniem, jeżeli nie mamy jasno określonego stylu, w jakim właśnie to mieszkanie miałoby być urządzone. Nie masz jasno określonego stylu aranżacji wnętrza, jednak chcesz, aby było one stylowe i zachwycało odwiedzających Cię gości? Zdecyduj się na pomieszanie różnych styli w Twoim wnętrzu z pewnością, doda to Twojemu mieszkaniu wyjątkowości. Jednak przy takiej decyzji, jaką jest pomieszanie różnych styli w mieszkaniu, nasuwa się pytanie „Jak dobrze połączyć ze sobą różne style, aby nie było kiczu?”- odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Na co powinieneś zwrócić uwagę, łącząc różne style w mieszkaniu?

Decydując się na różne style podczas aranżacji wnętrz, warto zwrócić uwagę na to, aby znaleźć wspólny element stylów. Jakich wspólnych elementów szukać podczas aranżacji wnętrza różnymi stylami?

Materiał

Wybierając konkretne rzeczy do mieszkania z różnych styli, zwróć uwagę na materiał, z jakich wykonane są rzeczy, dobrze by było, aby materiały były do siebie podobne fakturą i były do siebie zbliżone.

Motyw przewodni

Decydując się na pewne style, warto zdecydować się na motyw przewodni, który ułatwi Ci ujednolicenie wnętrza, jakie planujesz zaaranżować. Wybierając motyw przewodni do wnętrza, wcale nie muszą być to wyszukane pomysły, możemy postawić na coś naprawdę prostego, tak jak na przykład wspólny wzór, który połączy oba style.

Kolory

Zadbaj o kolory w swoim wnętrzu! Łącząc ze sobą różne style wnętrzarskie, warto pomyśleć o kolorach, które połączą ze sobą oba style. Z łatwością możemy znaleźć style, które opierają się na podobnych kolorystykach. Podobne kolor z pewnością ułatwią Ci połączenie dwóch stylów ze sobą.

Czego powinieneś unikać, łącząc ze sobą dwa różne style we wnętrzu?

Łączenie stylów w mieszkaniu z pewnością ma kilka żelaznych zasad, którymi warto się kierować podczas aranżacji wnętrza, które łączy ze sobą różne style, ale również ma kilka zasad, które mówią czego unikać podczas urządzania wnętrza łączącego ze sobą różne style.

  • Decydując się na aranżacje mieszkania w różnych stylach, pamiętajmy, aby unikać mieszania materiałów, z których wykonane są meble np. nie łączmy ze sobą starych drewnianych mebli z meblami, które mają imitować to, że są stare,
  • Unikajmy mieszania ze sobą różnych odcieni jednego koloru, wybierając różne style do mieszkania, decydujmy się na to, aby łączyły je nie tylko wspólny kolor, ale również odcień tego koloru,
  • Unikajmy „gryzących” się różnych motywów, wzorów, wybierając różne style poszukaj motywu, który je ze sobą scali,
  • Postaw na minimalizm, jeżeli nie masz pomysłu na konkretne wnętrze i chcesz zmiksować ze sobą różne style, zdecyduj się na maksymalnie 2 konkretne style.

Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

PRUSZKÓW, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 10.00-18.00
sob: 10.00-15.00

Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022