Trendy wnętrzarskie 2023, które możesz zastosować w swojej sypialni

Nie jest niespodzianką, że funkcje sypialni szybko ewoluowały w ciągu ostatnich kilku lat dzięki pandemii, ale tak samo zmieniają się trendy w sypialni. A nowy rok oznacza, że jeszcze więcej nowych stylów pojawi się na domowej scenie. Co zatem ma definiować design w 2023 roku?

W dekorowaniu sypialni jest coś, co wydaje się o wiele bardziej znaczące (i satysfakcjonujące!) niż jakakolwiek inna część domu. Na początek, jeśli mieszkasz ze współlokatorami lub rodziną, jest to jedyny pokój, w którym możesz mieć pełną swobodę w tym, aby udekorować i zaprojektować ją pod siebie. Co więcej, sypialnia to uniwersalna, spersonalizowana przestrzeń mieszkania, w której spędzasz większość czasu, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Zagłówki dwa w jednym - funkcjonalna i ozdobna część sypialni

Nisko zawieszone zagłówki ze wbudowanymi szafkami nocnymi, nieco przypominające dopasowane zestawy do sypialni — choć bardziej fajne, współczesne — będą prawdopodobnie pożądanym trendem na rok 2023. Zagłówki dwa w jednym są to meble o podwójnym przeznaczeniu, rozciągają się niekiedy na całą ścianę za łóżkiem, w połączeniu z kompaktowymi, pływającymi stolikami w stylu półek. Wiszące szafki nocne są cudownym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą w 100% wykorzystać powierzchnię w sypialni - w szczególności, gdy jej powierzchnia nie jest duża.

Sypialnia jako przestrzeń inspirowana spa

W miarę tego, jak sypialnie przestały być miejscami wyłącznie do spania (cześć domowa siłownia, biuro itp.), nadal kładzie się nacisk na to, aby stworzyć spokojne środowisko do odpoczynku w czterech ścianach sypialni. Sypialnia to miejscem relaksu, odpoczynku i regeneracji sił. W 2023 roku będziemy mogli zauważyć, że podczas aranżacji sypialni materiały, kształty i kolory są starannie dobierane tak, aby uczynić z sypialni przestrzeni sanktuarium przypominające spa. Aby stworzyć własną przemyślaną oazę w domu, należy skupić się na elementach dekoracyjnych, które są miękkie i naturalne, takie jak len, wełna, bawełna, drewno, kamień naturalny czy marmur.

Oświetlenia nad szafką nocną przy łóżku

Chcesz oszczędzić miejsce w sypialni dlatego rezygnujesz ze stolika nocnego ? Nie rezygnuj z oświetlenia, które dawała lampka nocna. Branża wnętrzarska w 2023 proponuje ciekawe rozwiązanie, jakim jest wiszące oświetlenie przy łóżku. Wiszące lampy nad łóżkiem, zamiast tradycyjnych lampek nocnych, są elegancką i zajmującą mało miejsca alternatywą dla tradycyjnej, niezręcznej lampki na stoliku nocnym. Oprócz łatwej instalacji i eleganckiego wyglądu ten trend usuwa problem bałaganu na stoliku nocnym.

Łóżka z baldachimem hitem tego roku

Elegancko wyglądające baldachimy i łóżka z baldachimem prawdopodobnie nigdy nie wyszły z mody, ale teraz oficjalnie powróciły z pełną mocą. Oprócz dobrze znanych nam z filmów, zdjęć kanciastych łóżek, które nie zawsze pasują do danego stylu, widzimy mocne przebicie się niestandardowych obramowań. Różnorodne kształty z pewnością dodadzą Twojej sypialni fikuśność. Oczywiście fikuśne kształty obramowania z pewnością ukradną trochę przestrzeni z sypialni, jednak w połączeniu z lekkim baldachimem zatrzymają przytulność i ciepło Twojej sypialni.


Pruszków, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

pon - pt. 8:00-16:00


Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022