Nie uwierzycie, ale…tapety ścienne wrócą w trendach aranżacyjnych 2023!

Wyobraź sobie, że jesteś w pokoju pełnym projektantów wnętrz (marzenie!) i zadajesz każdemu z nich to samo pytanie: Jaka jest jedna rzecz, niezależnie od wielkości, która ma największy wpływ na przestrzeń?

Są szanse, że większość będzie miała tę samą odpowiedź: farba. Nawet bardziej niż oświetlenie czy dywaniki, farba działa jako ostateczny czynnik transformacji w pokoju, ponieważ zapewnia najlepszy zwrot z inwestycji w dekorację. Nie tylko to, ale przede wszystkim z farbą można zrobić tak wiele, od zmiany koloru od podłogi do sufitu po fototapety DIY lub akcenty ścienne.

Wielki powrót tapet na ściany?

Choć jest to nieoczekiwane odkrycie, ten staro-nowy trend ma sens: drukowane tapety ścienne dają większe pole do popisu, jeżeli chodzi o zindywidualizowanie wnętrza. Ponadto, dzięki wielu dostępnym typom tapet na rynku typu „odklej i przyklej” - tapeta w mieszkaniu jest bezpieczniejszym podejściem do dekorowania ścian zarówno dla najemców, jak i właścicieli domów. Jeśli tapeta w mieszkaniu była kiedyś kontrowersyjnym tematem, ponieważ proces aplikacji wydawał się bałaganiarski, ceny były wysokie, a wygląd uważany za „przestarzały”, naprawdę teraz nie musisz się już martwić o te rzeczy.

Malowanie ścian czy może tapeta ?

Trend tapetowania wcale nie oznacza tego, że będziesz musiał całkowicie zrezygnować z malowania na rzecz tapet — w rzeczywistości możesz połączyć oba te akcenty ścienne, ponieważ idealnie ze sobą współgrają i wyglądają stylowo. Obawiasz się tego połączenia? Nie musisz, ponieważ przeglądając najnowsze posty aranżacyjne na social mediach oraz doniesienia ze świata aranżacji wnętrz z pewnością znajdziesz ciekawe połączenia farby wraz z tapetą. Nie musisz wcale robić tego w tradycyjny sposób, decydując się na położenie tapety na ścianie, możesz ozdobić nią fronty szafek, framugi drzwi, a nawet kominki. Dlatego sposób, w jaki połączysz malowane ściany z tapetą, zależy jedynie od Ciebie - jednak zabawa i kreatywność nie kończy się na tym. Możesz także rozważyć zabawę z tapetami o unikalnych kształtach, niezależnie od tego, czy jest to łuk obramowujący łóżko w celu uzyskania efektu imitacji zagłówka. Upewnij się tylko, że zamówiłeś wystarczającą liczbę paneli lub rolek tapety, aby wyciąć dowolny kształt tapety i działaj!

Nadal zastanawiasz się, czy dodać tapetę do swojego domu? Aby nie żałować tej decyzji, pamiętaj, aby wybrać tapetę i wzór zgodny z Twoim JA - pozwoli to odwzorować Cię w Twoim wnętrzu. Kupując mieszkanie w naszych inwestycjach, możesz skorzystać z wykończenia mieszkania pod klucz. Jest to opcja dla wszystkich tych, którzy chcą odświeżyć wnętrze swojego mieszkania lub wejść na tak zwane “gotowe” i od razu zacząć mieszkać w wymarzonych czterech ścianach.


Pruszków, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

pon - pt. 8:00-16:00


Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022