Jak wybrać wykładzinę?

Jak wybrać wykładzinę?

Z pewnością wiele z nas zastanawia się co zrobić, aby pokój lub mieszkanie było bardziej przytulna. Odpowiedź jest prosta: wystarczy zdecydować się na wykładzinę. Obecnie na rynku mamy szeroki wybór różnych kolorów, printów oraz rodzajów materiału, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i jaką najlepiej wybrać!

 

 

Wiele zalet

Wykładzina na podłodze ma wiele zalet: jest elegancka, miękka i ciepła - można po niej chodzić boso nawet w jesieni i zimie. Sprawia, ze wnętrze jest dużo bardziej przytulne. Ponadto, jeśli wybierzemy tę odpowiedniej jakości i będziemy o nią odpowiednio dbać, to będzie służyła nam przez lata. Odpowiednie tworzywo nie będzie się elektryzowało, nie straci koloru i nie wypłowieje za sprawą czyszczenia. 

Wykładzina dywanowa

Jednym z rodzajów wykładzin jest wykładzina dywanowa, którą wykonuje się z różnego rodzaju włókna. Do niewątpliwych jej zalet należy bez wątpienia to, że pochłaniają wilgoć i łatwo ją oddają, gdy robi się sucho. Ponadto z racji grubości dobrze tłumią hałas i są odporne na uszkodzenia. Ich wadą jest jednak to, że mogą się łatwo mechacić i brudzić - trudniej jest usunąć z nich plamy. 

Wykładzina elastyczna

Wykładziny elastyczne mają gładką powierzchnię i są odporne na wodę. W ich przypadku sporą rolę odgrywa rodzaj podkładu – pamiętajmy, że w przypadku jego braku będą twardą posadzką. Wybierzmy np. wykładziny kauczokowe są wyjątkowo wytrzymałe: odporne na ścieranie, zabrudzenia oraz żar. Nie musimy się także obawiać poślizgnięcia. Nie wchłaniają tłuszczów i nie nasiąkają wodą.

Znajdź fachowca

Na koniec pamiętajmy, że zakup wykładziny powinien być przemyślany. Chodzi tutaj nie tylko o wybór odpowiedniej tkaniny, która posłuży nam dłuższy czas, ale także o właściwe zmierzenie powierzchni i ustalenie, jaka ilość wykładziny będzie nam potrzebna. Konieczna jest ocena fachowca, który później będzie ją układał. Nie kładźmy wykładziny samodzielnie - lepiej uniknąć fałd, zmarszczek i niedoróbek.

(źródło obrazka: tumblr.com)


Pruszków, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

pon - pt. 8:00-16:00


Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022