Pokój, jak z bajki - dziecięcy pokój małej księżniczki

Właśnie nadszedł czas w Waszych planach na aranżację pokoju małej królewny? Nawet jeżeli planujecie zaaranżować pokój małej dziewczynki ze stanu surowego bądź przeprowadzić metamorfozę pokoju niemowlęcego. Zostań z nami i zagłęb się w tajniki, które przygotowaliśmy w dzisiejszym wpisie.

Nie chcemy ukrywać, ale czeka was nie lada wyzwanie tych, których czeka przygotowanie pokoju od zera oraz tych, którzy jedynie dostosowują pokój niemowlaka dla już starszego dziecka. Pokój jak z bajki to z pewnością marzenie prawie każdej małej księżniczki. Nie masz pomysłu, od czego zacząć? Mamy na to prostą radę poznaj marzenia swojej małej księżniczki! Niech narysuje wam na kartce, czego pragnie i oczekuje od swojego pokoju. Z pewnością marzeń o bajkowym pokoju w 100% nie będziecie w stanie spełnić. Jednak część z nich będziesz w stanie wykorzystać w projekcie.

Najważniejsze zasady aranżacji pokoju dla małej dziewczynki

Jak już wspomnieliśmy, ciekawym pomysłem będzie zaangażowanie swojego dziecka w wymyślenie projektu pokoju. Rozmowy z Twoją małą dziewczynką mogą Ci dużo zdradzić. Przede wszystkim pozwolą Ci rozpracować zainteresowania swojego dziecka (pss. świat księżniczek wcale nie jest tak prosty, jak może się wydawać). Poznałeś już motyw i kierunek, w którym należy zmierzać z projektem pokoju? To bardzo dobrze połowa sukcesu za Tobą. Kolory oraz wystrój wnętrza dostosuj pod wizję swojej małej królewny - jednak pamiętaj dobrze, jest wybrać dekoracje oraz ozdoby, których nie będziesz musiał zmieniać po roku.

Pokój dziewczynki wcale nie musi być różowy!

Twoja pociecha marzy o pokoju księżniczki, jednak kolor różowy jest bee? Nie martw się, możesz zaaranżować, go w taki sposób, aby zachował księżniczkowy bez użycia różu. Może mała syrenka? Nadmorskie kolory przeróżnej zieleni, niebieskiego świetnie połączą się ze złotym błyskiem dekoracji. Baldachim nad łóżkiem wcale nie musi być różowy w internetowych sklepach oraz stacjonarnie znajdziesz bogatą ofertę baldachimów w przeróżnych kolorach. A może styl królowej wróżek? Kolory intensywnej zieleni, żółci pozwolą Ci stworzyć magiczne leśne królestwo. Pomysłów jest naprawdę wiele! Wszystko zależy od zainteresowań Twojego dziecka oraz Twoich możliwości.

Funkcjonalność w pokoju dziecka

Oprócz pięknego wyglądu pokoju, który będzie zachwycał Twoich gości oraz koleżanki Twojego dziecka. Zaplanowanie przestrzeni w pokoju jest niezwykle ważne. Podczas układania planu uwzględnij w nim kilka stref : strefę snu i odpoczynku, strefę zabawy oraz strefę nauki. Pozwoli to zachować balans w higienicznym życiu dziecka, które my dorośli mamy zaburzone łącząc często strefę relaksu ze strefą pracy. Oprócz wydzielenie stref w pokoju dziecka zadbaj o funkcjonalność. Wybierz meble dostosowane do wzrostu swojego dziecka, tak abyś za każdym razem nie musiał pomagać mu podczas wchodzenia na łóżko, bądź podczas siadania przy stoliku. Ciekawą opcją, którą możesz wybrać do pokoju dziecka, są meble rosnące wraz z dzieckiem - podczas, gdy Twoje dziecko będzie rosło, Ty będziesz mógł wyregulować wysokość krzesła lub długość jego łóżka, unikając zbędnych kosztów.

Urozmaicenie pokoju o ciekawe wzory

Oprócz klasyków takich jak, wzorzyste poduszki, koce czy elementy dekoracyjne postawione na półkach postaw na totalny hit ostatnich lat - tapety ścienne. Jak mogłeś przeczytać w naszych poprzednich wpisach, tapety ścienne staną się hitem roku 2023! Kolorowe i wymyślne wzory z pewnością pozwolą Ci stworzyć magiczną krainę - czego nie uczyniłyby inne ciekawe dodatki.

Jak widzisz pomysłów na dekorację i przeobrażenie pokoju dziecka w pokój małej księżniczki, jest wiele. Wszystko zależy jedynie od Twoich możliwości, pomysłów i zainteresowań dziecka. Dlatego, jeżeli masz w planach zmienić pokój swojego brzdąca, zacznij od rozmowy z nim i bierz się do działania!


Pruszków, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

pon - pt. 8:00-16:00


Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022