Zasłony do domu – jakie zasłony wybrać do mieszkania?

Aranżacja wnętrz to nie tylko wybór mebli oraz odpowiedniego stylu do mieszkania. Aranżacja wnętrz to również dbanie o szczegóły takie jak: dobór tekstyliów, oświetlenia, małych drobiazgów, które dopełniają całe wnętrze. W zależności od tego, czy chcesz powiększyć wnętrze mieszkania, bądź je optycznie zmniejszyć zależy, jakie dodatki powinieneś wybrać do wnętrza domu. Oprócz doboru kolorów oraz trików z oświetleniem i lustrami ważne są takie drobiazgi jak zasłony oraz firany. W tym artykule dowiesz się, jakie zasłony wybrać, aby wnętrze nie wyglądało kiczowato, a zasłony stały się jego uzupełnieniem.

Czym się kierować podczas wyboru zasłon do mieszkania?

Skoro trafiłeś na tego bloga, z pewnością od dawna męczy Cię pytanie: jakie zasłony wybrać do mieszkania? Śpieszymy z odpowiedzią. Zastanów się, jaką funkcję powinny spełniać zasłony w Twoim domu. Ma być to funkcja typowo ozdobna? A może chcesz uchronić się przed upałami w letnie dni? W głównej mierze to właśnie od tego będzie zależał Twój wybór. Skoro określiłeś już powód, dla którego chcesz zamontować zasłony w domu, przychodzi kolejne pytanie, które pozwoli Ci wybrać te idealne zasłony. W którą stronę wychodzą okna. Strona południowa, zachodnia, a może wschodnia. Jest to ważny aspekt, jeżeli zależy Ci na tym, aby zasłony chroniły Cię przed słońcem. Skoro strona, na którą wychodzą zasłony, jest ustalona oraz funkcja, jaką mają spełniać, także przychodzi przyjemniejsza część, dobierz zasłony do tkanin, których użyłeś podczas urządzania wnętrz. Dobór odpowiedniej tkaniny zasłon np. do tkaniny, z której jest zrobiona kanapa, pozwoli Ci, uzyskać spójność w pomieszczeniu.

Jaki kolor i wzór zasłon wybrać?

Zdecydowałeś się, że zasłony są tym, czego brakuje we wnętrzu Twojego mieszkania? Dobierz je w takim sposób, aby nie wyróżniały i nie przyćmiewały całego wnętrza, tylko aby w ładny sposób połączyły się z Twoim mieszkaniem, tworząc spójną całość. W takim razie jak uzyskać tę spójną całość? W tym przypadku dużo zdziałać nie możesz i wszystko zależy od wyczucia Twojej estetyki, jednak, aby pomóc Ci, wyborze zdradzimy kilka aspektów, którymi możesz się kierować podczas kupna zasłon. Nie jesteś fanem wzorów, a kwiaty niech lepiej zostaną w wazonie niż na tkaninie? Wybierz jednolity kolor zasłon w delikatnych i subtelnych kolorach. Dodadzą one z pewnością do Twojego wnętrza klasyki i są bezpiecznym wyborem dla osób, które nie lubią nadmiernej ilości wzorów. Należysz do drugiego typu osób, które kochają każdy wzór od kropek po geometryczne frykasy? Z pewnością takich wzorów jest pełno w Twoim mieszkaniu. Dlatego, aby nie zmieniać, co sezon aranżacji wnętrza, zdecyduj się na jeden, ale odważny kolor, który sprawi, że później jedynie będziesz zmieniał drobne detale w pomieszczeniu. Na pewno nie nadszarpnie to Twojego budżetu, a Ty będziesz mógł się wykazać w doborze dodatków do wnętrza.

Z jakiej tkaniny wybrać zasłony?

Widząc ilość tkanin, z których zostały uszyte zasłony, pewnie nie jedna osoba chwyciłaby się za głowę. Dlatego nie martw się, jeżeli Ty też należysz do tych osób. Możemy się założyć, że większość z nas ma albo miała tak samo. W takim razie skąd taka ilość tkanin i jaką wybrać? Możesz wierzyć lub nie, ale ma to swój sens i zastosowanie praktyczne. Odpowiedni materiał zasłon spełnia wymagania użytkowe oraz estetyczne. Tkaniny, których używa się do wyrobu zasłon, mogą mieć różną fakturę, grubość, splot czy gęstość. Te wszystkie czynniki wpływają na to, jaką funkcję będą spełniać. Jaki materiał na zasłony wybrać i który będzie najlepszy? Zdecyduj sam po przeczytaniu, krótkiej ściągawki, która dla Ciebie przygotowaliśmy:

  • Żakard

Żakard to typ tkaniny, który najczęściej używamy do tapicerki i draperii. Może być on wykonany z naturalnych oraz syntetycznych włókien. Należy ona do bardzo grubych i ciężkich tkanin odpornych na gniecenie się.

  • Aksamit

Aksamit należy do naturalnych tkanin wykonanych z bawełny, jednak również na rynku możemy spotkać syntetyczne odpowiedniki wykonane z poliestru. Jest to jedna z najstarszych pluszowych tkanin. Przy odpowiednim użytkowaniu aksamit jest odporny na wygniecenia oraz odkształcenia.

  • Welwet

Zasłony wykonane z welwetu prezentują się dobrze w świetle dziennym oraz w świetle sztucznym. Welwet należy do tkanin delikatnych. Wykonany jest ze sztucznych materiałów takich jak: poliester. Welwet należy do materiałów, które po odpowiednim praniu i użytkowaniu nie gniecie się, rzadko, kiedy będziesz musiał go prasować.

  • Szyfon

Szyfon należy do tkanin lekkich oraz zwiewnych. Ten materiał może być użyty do zasłon gładkich jedno barwnych, ale również do tych ze wzorami. Jednak warto pamiętać, że szyfon jest materiałem, który będzie prześwitywał.

Blackout

Tkanina typu blackout świetnie sprawdzi się jako materiał na zasłony zaciemniające. Jest to materiał na tyle gęsty i gruby, że użyty na zasłony, nie będzie przepuszczał światła. Są to najczęściej tkaniny powlekane gumą.


Pruszków, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 10.00-18.00
sob: Umów się na spotkanie

Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

pon - pt. 8:00-16:00


Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022